Home / Genel / Instagram Anket Özelliği

Instagram Anket Özelliği

Şüphesiz en sık kullanılan sosyal medya platformun Instagram’ın olduğunu söylemekte fayda vardır. Instagram’ın Snapchat uygulamasından aldığı ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen hikaye bölümüne anket özelliği adını verdiği yeni bir çıkartma eklemiştir. Instagram son güncellemesiyle beraber kullanıcılarına hikaye’den anket yapabilme özelliğini duyurmuş bulunmaktadır.

Peki Instagram anket özelliği nasıl kullanılır? Instagram’da anket nasıl yapılır? Anket Özelliği hakkında bilinmeyenler ve anket özelliği detayları…

      INSTAGRAM ANKET ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?      

Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte kullanıcılar Instagram’da anket özelliğinin nasıl yapıldığı hakkında merak konusu duymuş bulunmaktadır.

Instagram anket sonuçları nasıl belli oluyor?Instagram’da yeni gelen anket özelliğinde verilen oyları kim görebilmektedir? Instagram Anket özelliği zaman zarfı süresi?

 Instagram’da anket özelliğini kullanabilmeniz için ilk olarak Instagram uygulamasına cep telefonuzdan giriş yapınız. Daha sonra hikaye kısmınıza giriniz, ardından yapacağınız anket’in konusu hakkında fotoğrafını çekmeniz istenecektir. Çekmiş olduğunuz fotoğrafın sağ üst köşesinde bulunan gülen surat ifadesine tıkladıktan sonra anket yazan ifadeye tıklayınız.

Bu kısımda “soru sor” ve alt tarafta ise cevap kutucukları çıkmaktadır “soru sor” kısmına sorunuzu yazdıktan sonra “evet hayır” yazan kısma sorunuzun cevabına uygun olan cevapları yazdıktan sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz. Hikaye kısmına fotoğraf veya video ekleyip anket seçeneğini seçilebilmektesiniz.

Paylaşmış olduğunuz hikayenizi belli bir zaman zarfı sonrasında hikayenizi kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini , ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Birisi anketinize cevap verdiğinde herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğu anketin üzerinde veya alt kısımdan öğrenebilmeniz mevcuttur.

About Garaj Instagram

Check Also

Instagram Mesaj Gönderme

Günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Instagram, sevdiklerinizle en güzel fotoğrafları ve videoları paylaşmanıza …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir