Home / Genel / Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyanın vazgeçilmez uygulaması Instagram canlı yayın özelliğini daha sık olarak aktifleştirmek adına çalışmalarına sürekli olarak devam etmektedir. Instagram canlı yayını cihazlara kayıt etme özelliğinden sonra, canlı yayınlara arkadaş ekleme ve çoklu canlı yayın özelliği kullanıma devreye koymuş konumdadır. Sürekli olarak Instagram’ın yeni yeni güncellemeler yapması beklenmektedir.

Yeni güncellemsiyle beraber hikayeler bölümünden sonra kullanıma giren ve bir hayli sevilen bir özelliğin canlı yayın bölümüne eklendiği açıklandı.  Peki, yeni Canlı Yayın Yüz Filtreleri özelliğin kullanımı nasıl yapılacak? Canlı yayın sırasında yüz filtrelerini kullanmak için yapacağınız işlemler standart yüz filtreleri işlemlerinden çok farklı değil. Bu noktada yine de kullanıcıların bilmesi gereken birçok detaylar var. Detayları…

 Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?
  • Instagram Canlı Yayın Özelliği kullanmak için ilk olarak hikayeler kısmınıza tıklayın açılan ekranda “CANLI VİDEO BAŞLAT” butonuna tıklayınız.
  • Instagram Canlı Yayın sırasında yüz filtresi seçmek için yapmanız gerekenler yüz filtresi simgesine tıklayıp istediğiniz filtreleri seçmeniz ve uygulamanız yeterli olucaktır.
  • Yüz filtrelerini canlı yayından önce seçip, doğrudan bu şekilde canlı yayına başlamak istiyorsanız ilk olarak ekranızda yer alan “CANLI VİDEO BAŞLAT” butonunun hemen yanında yer alan “NORMAL ” sekmesindeki gülen yüz filtresini simgesine tıklamak. Açılan menüden ise istediğiniz herhangi bir yüz filtresini seçiyorsunuz.
  • Instagram Canlı Yayın yüz filtreleri için bilmeniz gereken son detay ise, güncellemenin ilk olarak iOS işletim sistemleri için yayınlanmış olması.
  • Android işletim sistemi cihazlarda ilk olarak bu güncelleme yapılmaz iken yapılan son güncelleme ile hem İOS hemde Android işletim sistemi cihazlarda güncellemenin mevcut kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz.

About Garaj Instagram

Check Also

Instagram Mesaj Gönderme

Günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Instagram, sevdiklerinizle en güzel fotoğrafları ve videoları paylaşmanıza …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir